« Úvod | Osvětim... »

Indický deník jinýma očima III

v Indii na pláži je každá Evropanka za filmovou hvězdu... ano a je jedno jestli má 50kg nebo 100... Indky se totiž koupají v sárí... většinou ani neumějí plavat... a tak se stalo, že se jeden den na indické části pláže 4 lidi utopili...
já sem jela do Indie poučená v průvodci, že cokoliv na ramínka a dvoudílné plavky, prostě neee... no a pak jsem v tom vedru celkem trpěla... všechno oblečení bylo minimálně s krátkým rukávem a plavky vcelku... Letuška měla bílomodré bikini a moc jí to slušelo...ale tak si to bohužel užívala.... to myslím ironicky, protože to byl fakt opruz..
velice rychle jsme se od indických kamarádů naučili říkat indicky "ne nechci" "dej si odchod", jednou si jeden nechtěl nechat říct podobrém, nejprve jsem to zkusila anglicky, potom indicky a pak už jsem uvažovala o variantě ručně, stručně, to už všichni okolo, kteří rozuměli alespoň v jednom z použitých jazyků, tak koukali co bude dál nakonec sem jen vzala hrst písku a mrskla sem jí po něm... a začal se dekovat:-)
měla jsem trochu obavu, že kdybych jednu vrazila chlapovi, tak aby mě pak nestíhala indická policie... ale když sem se pak ptala místních kamarádů, řekli mi, že jsem to měla udělat... ten chudák byl totiž asi Tamil... a já mluvila Anglicky a Hindu.. .-)
Indi se nejen rádi fotí, ale na pláži je bavilo hlavně fotit si nás... tyhle frajírci co měli čas jen tak courat po pláži měli všichni mobil a fotili jak o život... a tak když šla skupinka 10, tak jsme se měli fotit několikrát za sebou...
Měla jsem sebou několik knížek a tak jsem toužila po klidu... po čase jsem to měla fakt zmáknutý... ideální bylo jít na pláž bez peněz a pokud už jsem něco chtěla koupit - třeba obrázek malovaný na hedvábí se slonem pro Vendy, tak jsem sebou měla prostě jen třetinu požadované částky... a na otázku v kterém bydlím hotelu, že mi tam pak něco dalšího přijdou nabídnout, na to jsem fakt nereagovala - v tenhle moment jsem zase já předstírala, že nerozumím dobře anglicky:-) a opravdu nevím ve kterém bydlím hotelu:-)), prostě musíte se naučit to co oni... nechtějí se nechat odbít, tak vy se nesmíte nechat ukecat anebo nabízet desetinu požadované ceny... protože pak už byste neodcházeli s pocitem, že jste udělali něco co jste udělat nechtěli... a to se tam Letuška měla naučit... to byla jedna z jejích lekcí a po pár veselých příhodách už jí to taky šlo :-)


18.11.2009 05:22 | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se