« Úvod | Osvětim... »

myšlenky s nimiž se ztotožňuji... život který žiju....

Každá událost má svůj smysl a každý nezdar je lekcí, kterou se učíme.
Jakákoliv porážka, ať už je osobní, profesionální nebo duchovní, je nezbytná pro osobní růst. Vnitřně posiluje a přináší celou řadu užitečných věcí po psychické stránce.Překážky považuj za příležitosti k osobnímu rozvoji a duchovnímu růstu.
Nikdy nelituj toho, co se stalo, važ si všeho, protože naše vlastní minulost je náš nejlepší učitel.

Tajemství našeho života spočívá ve volbě. Osud člověka se odvíjí podle toho, co si sám pro sebe zvolí. Jsme tu proto, abychom se učili.... Ovládání mysli je základem ovládání vlastního života.

Obavy a úzkost nám odčerpávají z mysli tolik síly, že se to dřív nebo později projeví i na duši. Obavy a strach je to jediné co nás brzdí...
To, co ve skutečnosti odlišuje lidi, kteří jsou šťastní a optimističtí, od nespokojených mrzoutů, je způsob interpretace a zpracování okolností života.Tvůj vnější svět je odrazem stavu tvého vnitřního světa.
V životě nejsou žádné chyby, jen lekce. Není nic takového jako negativní zkušenost, pouze příležitost k růstu, poučení a objevování cesty k sebeovládání.

Dokonce i bolest se může stát skvělým učitelem. A pokud se ti přihodí, že něco nedopadne podle tvých představ, vždycky měj na paměti, že příroda to zařídila tak, že když se jedny dveře zavřou, je to proto, aby se jiné otevřely.

Hranice tvého vlastního života jsou tam, kde sis je sám utvořil.

Uvědom si jednou pro vždy, že tvá mysl je jako magnet přitahující k sobě všechno, co si v životě přeješ mít. Pokud trpíš nějakým nedostatkem, je to jen proto, že tento nedostatek existuje ve tvých myšlenkách. I jediný negativní obraz bude na tvoji mysl působit jako jed.

Usiluj o to být lepší, než jsi byl sám včera. Změníš-li se ty, změní se i tvé okolí...

21.04.2010 13:30 | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se